KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 16285263
*
nr 1628 5263
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 20:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 23:45:51
1
1.000 kr
17/6 19:47:43
2
1.100 kr
17/6 19:55:30
1
1.200 kr
17/6 19:57:18
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Läs mer om Lage Lindell
nr 1628 5263
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Grafiskt blad, Figurskrift 2. Signerad a tergo, oramat löst blad. Bladets mått: 101x104 cm, numrerad 19/30
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 23:45:51 | 1 | 1.000 kr |
17/6 19:47:43 | 2 | 1.100 kr |
17/6 19:55:30 | 1 | 1.200 kr |
17/6 19:57:18 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Lage Lindell
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Lage Lindell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller grafiskt blad lage lindell oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25